19. 2. 2019

SIMA 2019

Po raz pierwszy w swojej historii firma JK Machinery uczestniczyła w jednych z najważniejszych i największych międzynarodowych targów technologii i rozwiązań w rolnictwie – SIMA 2019 w Paryżu.

Rekordowa frekwencja wystawców i zwiedzających była gwarancją satysfakcji i doprowadziła do zawarcia nowych partnerstw JK Machinery na całym świecie.

JK Machinery zaprezentowała jedną ze swoich najwydajniejszych czyszczarek modułowych VibroMAX o symbolu JCM 10222, zaprojektowaną do czyszczenia wszystkich plonów z brudu i zanieczyszczeń. Jedną z największych przewag konkurencyjnych VibroMAX jest jej modułowość i dostosowanie do specyficznych wymagań i życzeń naszych klientów.

Na targach SIMA 2019 firma JK Machinery zaprezentowała się także z odnoszącą sukcesy wialnią sitową VibroCompact, a konkretnie JCC 05. Maszyny VibroCompact, JCC są przeznaczone głównie do mniejszych wydajności i tam, gdzie konieczne jest całkowite oczyszczenie maszyny podczas wymiany produktu do czyszczenia – na przykład w zakładach pakowania.

Miłą wiadomością dla nas w tym segmencie oferty było ogromne zainteresowanie naszymi maszynami VibroCompact z Kanady.

Na targach firma zaprezentowała się z kompaktową łuskarką JHC 03, odpowiednią do łuskania zbóż, takich jak orkisz, pszenica, owies itp., akcentując niewątpliwe zalety urządzenia jak niskie zużycie energii elektrycznej i małe wymiary. Ogólnie rzecz biorąc, oceniamy prezentacje segmentu łuskarek na targach jako bardzo udaną. Szczególnie zainteresowanie odnotowaliśmy w zakresie łuskania owsa, orkiszu i konopi technicznych. Nawiązaliśmy wiele kontaktów biznesowych i przygotowaliśmy oferty łuskarek dla wielu klientów z Afryki Północnej (Maroko, Algier, Tunezja). Bardzo obiecującą szansą w tym regionie okazuje się skuteczne łuskanie migdałów.

Jako bonus, JK Machinery zaoferowała swoim klientom możliwość zlecenia testów w nowoczesnym „fabrycznym laboratorium testowym”. Niewątpliwą zaletą jest możliwość modyfikacji urządzeń zgodnie z konkretnymi wymaganiami klienta. Możliwość korzystania z „laboratorium testowego” stała się fenomenem naszej ekspozycji. Co tydzień otrzymujemy próbki plonów z całego świata, z zadaniem oceny skuteczności czyszczania.

Cieszymy się również, że mogliśmy się spotkać na naszym stoisku z wieloma naszymi dużymi konkurentami, którzy docenili postęp technologiczny naszej całej linii produktów, co jest ważną nagrodą nie tylko dla naszych inżynierów rozwoju, ale dla całej firmy JK Machinery.

Udziału JK Machinery w międzynarodowych targach SIMA 2018 nie można ocenić inaczej jak pozytywnie. Do zobaczenia w Paryżu za dwa lata!